Wysoka wygrana w Pucharze

W 1/16 wojewódzkiego Pucharu Polski nasza drużyna bez żadnych problemów pokonała występujący w Klasie Okręgowej, Naprzód Jemielnicę 7:0 i tym samym awansowała do kolejnej fazy. Po pierwszej połowie w której nasi zawodnicy razili ogromną nieskutecznością pod bramką rywali w drugiej zrobili swoje strzelając siedem goli.

Od początku meczu nasi zawodnicy ruszyli do ataku chcąc szybko zdobyć bramkę i kontrolować grę. I o ile łatwo przedostawaliśmy się w pole karne rywali to skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W 6. minucie „oko w oko” z bramkarzem rywali stanął Gajda ale przegrał ten pojedynek. Cztery minuty później strzał Mendaka został zablokowany w polu karnym rywali. W 14. minucie Żmuda zagrał dobrą piłkę do Kulczyckiego, który zamiast strzelać podawał ale zrobił to niecelnie a wszystko działo się w polu karnym rywali. W 18. miejscowi mieli jedyną okazję do zdobycia gola w tym meczu, po złym rozegraniu i strzale jednego z nich piłka trafiła w słupek braki strzeżonej przez Szermacha. Minutę później sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Kulczycki a dobitkę Gajdy bramkarz sparował na róg. W 27. minucie będący na piątym metrze Gajda posłał piłkę w stronę bramki ale trafił w Żmudę i znowu skończyło się tylko na strachu rywali. Nasi zawodnicy wciąż atakowali praktycznie nie wychodząc z połowy rywali i powinni wyjść na prowadzenie w 43. minucie ale piłkę po strzale Maja z linii bramkowej wybił jeden z miejscowych zawodników. Mimo, olbrzymiej przewagi ta cześć meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani i zmobilizowani. Na efekty nie trzeba było długo czekać bowiem już w 51. minucie na prowadzenie wyprowadził nas Tramsz, wykańczając głową, podanie Kolanki. W 56.minucie był już 2:0. Idealne zagranie Kulczyckiego trafiło do Gajdy, który spokojnie umieścił piłkę w siatce rywali. Na 3:0 w 68. minucie po pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższył Bronisławski. Wcześniej pojedynek oko w oko z bramkarzem przegrał Tramsz a potężną bombę Bronisławskiego, golkiper przeniósł nad poprzeczką. W 70. minucie było już 4:0. Sikorski zagrał do Kulczyckiego, ten zagrał wzdłuż bramki do Jurka, któremu pozostało tylko dołożyć nogę. Cztery minuty później powinno być 5:0 ale Żmuda nie wykorzystał rzutu karnego. Szybko nasz obrońca zrehabilitował się za niewykorzystaną szansę. Dostał piłkę, minął dwóch rywali i zagrał do Dychusa, który podwyższył nasze prowadzenie. Szóstego gola w tym meczu zdobył Bronisławski, który wykorzystał dobre podanie Maja. Strzelanie w 84. minucie zakończył Sikorski, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Bronisławskim.

W 1/16 wojewódzkiego Pucharu Polski nasi zawodnicy zrobili to co do nich należało, wysoko pokonali niżej notowanego rywala. Przewaga „żółto-niebieskich” była bezdyskusyjna i tylko dzięki naszej słabej skuteczności gospodarze zawdzięczają niską porażkę. Teraz czekamy na losowanie par 1/16, a mecze tej fazy odbędą się w listopadzie 2017.