Zapowiedź: Foto-Higiena Gać - Stal

Po sobotnim przełamaniu z Rekordem piłkarze Stali w dobrych humorach udadzą się do rywala zza miedzy, czyli na stadion Foto-Higieny Gać. Ubiegłotygodniowa wygrana pozwoliła nam doskoczyć do rywali ze środka tabeli, a ostatnie spotkania zwiastują dobrą formę naszych zawodników. Zespół wciąż jest głodny zwycięstw, co zapowiada wielkie emocje w sobotnim meczu, przez co liczymy na zdobycz punktową przywiezioną do Brzegu.

Klub z tej niewielkiej miejscowości (niewiele ponad 400 mieszkańców) powstał w 1946 roku. Największe sukcesy w swojej historii święci w minionych latach, bo tak należy określić szósty sezon Foto-Higieny na szczeblu trzecioligowym. W sezonie 2017/18 zespół spod Oławy wygrał swoją grupę IV ligi i zwyciężył barażowy dwumecz z Apisem Jędrzychowice, powracając do III ligi pierwszy raz po reformie rozgrywek. Miniony sezon, podobnie jak dla brzeżan, tak i dla zawodników Foto-Higieny był bardzo ciężki. Gacianie do ostatniej kolejki walczyli ze Stalą i MKS-em Kluczbork o utrzymanie. Zadanie to udało im się zrealizować, zajmując na koniec sezonu 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów (o jedno oczko więcej od Stalowców).

Pojawiające się latem pogłoski o problemach klubu spod Oławy okazały się chyba mocno przesadzone. Drużyna wystartowała w rozgrywkach i to w bardzo dobrym stylu, w czym nie przeszkodziły jej zmiany kadrowe dokonane w przerwie ligowej. Dość niespodziewanie w lipcu zrezygnował trener Marcin Dymkowski, który opuścił klub i dołączył do sztabu Śląska II Wrocław. Zastąpił go Jacek Fojna, wcześniej prowadzący Górnik Wałbrzych. Z Foto-Higieny odszedł również najlepszy jej strzelec, Dominik Wejerowski, który dołączył do naszego klubu.

Przyszli: Michał Bartkowiak (Śląsk Wrocław), Kacper Czajkowski (Stal Stalowa Wola), Tobiasz Jarczak (GKS Mirków), Wiktor Nahrebecki (Zagłębie Lubin), Marcin Przybylski (Podhale Nowy Targ), Mateusz Sawicki (Górnik Wałbrzych).

Odeszli: Dominik Wejerowski (Stal Brzeg), Patryk Michałek (Polonia/Stal Świdnica), Krzysztof Cieśla (Parasol Wrocław), Michał Grochowski (nie wznowił treningów).

Jak już wyżej pisaliśmy, Gacianie znakomicie rozpoczęli nowy sezon, wygrywając pięć z pierwszych sześciu meczów ligowych. Następne tygodnie nie były już tak dobre dla ekipy trenera Fojny, gdyż w ośmiu ostatnich meczach zwyciężyła ona tylko raz. W międzyczasie doznała dwóch bardzo wysokich porażek na własnym obiekcie (0:4 z wrocławską Ślęzą i 0:3 z Gwarkiem Tarnowskie Góry). W minioną sobotę co prawda znów nie udało się Foto-Higienie wygrać, ale remis 1:1 i przywieziony z Legnicy punkt należy uznać za cenną zdobycz. W dotychczasowych 14 spotkaniach drużyna Foto-Higieny Gać zdobyła 21 punktów, wygrywając 6 meczów, 3 remisując i 5 przegrywając (bilans bramkowy: 20:20). Na własnym obiekcie Gacianie zwyciężyli trzykrotnie, raz zremisowali i dwukrotnie wysoko przegrali. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich rywali jest Marcin Buryło (4 trafienia), trzy gole na swoim koncie mają Tobiasz Jarczak, Marcin Przybylski i Jehor Tarnow, a dwa Michał Bartkowiak.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą dwukrotnie w minionych rozgrywkach i niestety Stalowcy nie wspominają tych meczów najlepiej. Na terenie rywala ulegliśmy Foto-Higienie 1:2, w nieodpowiedzialny sposób tracąc bramkę i punkt w końcówce spotkania. W rundzie rewanżowej podzieliliśmy się punktami, grając dwie różne połowy i koniec końców remisując 1:1. Dwukrotnie dla zespołu spod Oławy trafiał obecny piłkarz żółto-niebieskich - Dominik Wejerowski.

Historia bezpośrednich spotkań:

20.10.2018: Foto-Higiena Gać - Stal 2:1 (Wejerowski, Gałaszewski - Celuch)

15.05.2019: Stal - Foto-Higiena Gać 1:1 (Cieślik - Wejerowski).

Starcie w Gaci będzie kolejnym ważnym meczem który wygrywając, może zapewnić nam odrobinę spokoju i awans o kilka pozycji w tabeli. Obie drużyny ostatnio rzadko zwyciężały w lidze, więc zapowiada się niezwykle emocjonujące starcie. Mamy nadzieję, że zwyżka formy pozwoli Stalowcom powalczyć o trzy punkty na tym ciężkim terenie. W imieniu gospodarzy zapraszamy wszystkich kibiców na ten niezwykle bliski mecz wyjazdowy i liczymy na głośne wsparcie!

15. kolejka III ligi (grupa 3)

Foto-Higiena Gać - Stal

09.11.2019 (sobota), godz. 14:00

Stadion Foto-Higieny.