Zapowiedź: Miedź II Legnica - Stal

W sobotę drużynę Stali czeka kolejny mecz ligowy. Tym razem w ramach 4. kolejki III ligi żółto-niebiescy udadzą się do Legnicy, by zagrać z drugą drużyną Miedzi. Bardzo udany początek sezonu daje nam nadzieję na wywiezienie punktów z terenu rywala i utrzymanie się w ścisłej czołówce tabeli.

Klub Sportowy Miedź Legnica powstał 1971 roku na bazie wielosekcyjnego MZKS Legnica. Największym sukcesem legniczan jest zdobycie Pucharu Polski w 1992 roku, co pozwoliło im wystąpić w Pucharze Zdobywców Pucharów przeciwko AS Monaco (w dwumeczu lepsi okazali się rywale). W ostatnim sezonie zespół Miedzi jako beniaminek Ekstraklasy nie zdołał się utrzymać w rozgrywkach i mimo dobrego wrażenia pozostawionego po sobie, opuścił elitę już po pierwszym sezonie zajmując 15. miejsce.
     Rezerwy legnickiej drużyny istnieją już od kilkunastu lat i mają na celu ogrywanie młodzieży z miejscowej Akademii, których nieraz wzmacniają również zawodnicy z pierwszej drużyny. Największym sukcesem "dwójki" Miedzi jest awans do III ligi w sezonie 2014/15 oraz zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski rok później. Ojcem obu sukcesów był Piotr Jacek, obecny trener Stali, wówczas prowadzący drugą drużynę z Legnicy. Poprzedni sezon pod wodzą trenera Radosława Belli drużyna zakończyła na 10. miejscu III ligi z dorobkiem 45 punktów, na które złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 15 porażek.
     Po zakończonym sezonie władze klubu postanowiły zakończyć współpracę z trenerem Radosławem Bellą. Nowym szkoleniowcem został dyrektor Akademii Miedzi, były szkoleniowiec ŁKS-u Łódź Wojciech Robaszek. W kadrze drugiej drużyny również doszło do zmian. Zespół opuściło kilku zawodników, m.in. Tomasz Żyliński, Aleks Ławniczak i Karol Gardzielewicz (obaj przeszli do Warty Poznań) czy Patryk Makuch, który na stałe został przesunięty do pierwszego zespołu. W ich miejsce do drużyny trafiło kilku zawodników z Akademii Miedzi oraz kilku zawodników ściągniętych latem przez klub. W pierwszych kolejkach III ligi w drugiej drużynie występowali chociażby Brazylijczyk Arisco, Maciej Śliwa sprowadzony latem z Wisły Kraków, Maciej Koziara z Gryfa Wejherowo Hubert Antkowiak, który powrócił z wypożyczenia do KKS Kalisz czy Aboubacar Conde, który trafił do klubu z UKS SMS Łódź. Ponadto w zespole wciąż grają doświadczeni Łobodziński, Zatwarnicki czy Garuch. W letnim okresie przygotowawczym "dwójka" Miedzi rozegrała sześć sparingów, z których wygrała trzy: 5:1 ze Ślęzą Wrocław, 5:1 z Masterchem Przylep oraz 7:1 z Orkanem Szczedrzykowice oraz trzykrotnie przegrała: na początek w Brzegu ze Stalą 2:3, później 0:4 z Zagłębiem II Lubin i 0:6 z algierskim MC Alger.
     Rezerwy legnickiej drużyny nie zaczęły dobrze obecnego sezonu. Ekipa trenera Robaszka wciąż nie zaznała smaku zwycięstwa i z jednym punktem na koncie zajmuje przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Trafienie Koziary w inauguracyjnym meczu z Piastem Żmigród dało Miedzi II remis 1:1 i jedyny jak dotąd punkt w sezonie. W następnych kolejkach zespół uległ na wyjeździe Gwarkowi Tarnowskie Góry 1:2 (gol Łobodzińskiego) oraz w ubiegłą niedzielę przegrał na własnym obiekcie z rezerwami Śląska Wrocław 0:2.
     W Brzegu nikomu przez myśl nie przejdzie lekceważenie rywala, bowiem jest on dla Stalowców wyjątkowo niewygodny. W sześciu dotychczasowych spotkaniach z tym zespołem nasza drużyna zdobyła tylko cztery punkty. Legniczanie w tym czasie wygrywali aż czterokrotnie, raz zremisowali i raz przegrali z żółto-niebieskimi. W poprzednim sezonie mecze z drugą drużyną Miedzi były dla sympatyków Stali wyjątkowo bolesne. Najpierw nasza drużyna w kompromitującym stylu uległa na terenie rywala aż 0:5, a na wiosnę po golu w ostatniej akcji meczu również przegrała 1:2.

W sobotnie popołudnie ekipę trenera Jacka czeka ciężkie zadanie. Jak zawsze w przypadku zespołu rezerw ciężko ocenić, w jakim zestawieniu wybiegną przeciwnicy. Historia bezpośrednich spotkań nie przemawia za nami, ale dobra dyspozycja zespołu - owszem! Liczymy, że dobra gra i zaangażowanie jak we wcześniejszych meczach przyniesie naszej drużynie komplet punktów.

4. kolejka III ligi (grupa 3)
Miedź II Legnica - Stal
24.08.2019 (sobota), godzina 17:00
Stadion im. Orła Białego w Legnicy, ul. Hetmańska 2.