Zapowiedź: Stal - Agroplon Głuszyna

Zapowiedź: Stal - Agroplon Głuszyna

W najbliższą sobotę, na Stadionie Miejskim w Brzegu, Stal o kolejne punkty powalczy z beniaminkiem III Ligi, Opolskim Agroplonem Głuszyna. Po dwóch kolejnych wygranych i co najważniejsze dobrej grze, nasza drużyna opuściła miejsce spadkowe w tabeli ale przewaga nad ostatnią zagrożoną drużyną to tylko pięć punktów wiec ewentualna sobotnia wygrana umocniłaby nas w środku tabeli.

Agroplon Głuszyna to absolutny debiutant na tym szczeblu rozgrywkowym, który dość pewnie i szybko zapewnił sobie awans wygrywając IV Ligę Opolską. Początek zmagań w III lidze także głuszynianie mogą zaliczyć do udanych, później przyszedł mały kryzys, który nasi rywale przełamali w zeszłym tygodniu remisując ze Ślęza Wrocław. Obecnie, po czternastu meczach Agroplon zajmuje w tabeli piętnaste miejsce, ostatnie „bezpieczne” mając na koncie trzynaście punktów. W dotychczasowych meczach zawodnicy rywali odnieśli trzy zwycięstwa, cztery remisy oraz ponieśli siedem porażek. Bilans goli naszych rywali mocno ujemny – siedemnaście zdobytych oraz dwadzieścia siedem straconych. W meczach wyjazdowych głuszynianie jeszcze nie odnieśli wygranej notując dwa remisy i cztery przegrane w sześciu meczach.

Łatwy i szybki awans do III ligi nie uśpił działaczy z Głuszyny i przed startem obecnych rozgrywek drużynę wzmocniono kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Z Polonii Głubczyce dołączyli – Sobczyński, Wanat oraz Elton dos Santos z Ruchu Zdzieszowice napastnik Pałach. Ponadto do Agroplonu dołączyli – Kamiński z Małejpanwi Ozimek, Zychowicz z Polonii Nysa oraz Łuczak z Orła Mroczeń. W przerwie między rozgrywkami, klub pożegnał się także z kilkoma zawodnikami, którzy grali mniej (Muzyka, Wrzesiński, Fedota, Jędrzejewski, Gaćmaga, Reisch) lub musieli zrezygnować z powodów zawodowych (Żehaluk).

Siedemnaście zdobytych goli drużyny naszych sobotnich rywali było dziełem jedenastu zawodników. Najwięcej bo trzy ma na koncie Damian Czech natomiast po dwa trafienia zaliczyli – Elton, Radosław Mikulski, Damian Sobczak oraz Bartosz Sobczyński.

Z Agroplonem mieliśmy już okazję grać w obecnym sezonie – niespełna trzy tygodnie temu w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Zapewne mecz ten na długo zapadł w pamięć kibicom bo wynik 6:4 nie często pada na murawach piłkarskich. Najważniejsze dla nas jest oczywiście to, iż sześć goli na koncie zanotowali nasi zawodnicy i to ich zobaczymy na wiosnę w Pucharach.

Po dwóch z rzędu wygranych i coraz lepszej grze naszej drużyny – ich postawa napawa optymizmem przed sobotnim meczem. Oczywiście zdajemy sobie sprawę że łatwo nie będzie ale jeśli zagramy z taką determinacją i wolą walki jak Żmigrodzie czy z Wartą u siebie – to o wynik możemy być spokojni. Oczywiście, liczymy także na naszych kibiców i ich głośny doping, który poniesie nas po kolejne punkty!

III Liga, gr. 3, XV kolejka

Stal – Agroplon Głuszyna

10.11.2018 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości