Zapowiedź: Stal - BKS Stal Bielsko-Biała

W sobotę 02.09.2017 na Stadionie Miejskim w Brzegu, nasza drużyna w ramach szóstej kolejki III Ligi, zmierzy się z BKS Stalą Bielsko-Biała. Obie drużyny bardzo dobrze spisują się w obecnych rozgrywkach więc zapowiada się ciekawy mecz. Sobotni mecz będzie pierwszym z serii wrześniowych spotkań w których zagramy z czołówką obecnego jak i poprzedniego sezonu, po których będziemy wiedzieli więcej „gdzie jesteśmy”.

BKS Stal Bielsko-Biała to od wielu już lat mocna III Ligowa ekipa, która rokrocznie zaliczana jest do faworytów rozgrywek. Nie inaczej jest w obecnym sezonie w którym wielu obserwatorów wymienia BKS jako drużynę do awansu.

Przed obecnym sezonem kadra BKS Stal, przeszła dużą rewolucję. Z drużyną pożegnało się kilka doświadczonych „nazwisk” a w ich miejsce przybyli młodzi zawodnicy. Zmiany nie ominęły także sztabu szkoleniowego w którym Dariusza Okonia (Elana Toruń) zastąpił Adam Nocoń. Trenerem BKS-u był on jedynie trzy kolejki po których dostał szanse prowadzenia Podbeskidzia w I lidze i z niej skorzystał. Bezkrólewie w szeregach naszych rywali nie trwało długo i już w następnym meczu na ławce bielszczan zasiadł Dariusz Mrózek, były zawodnik BKS (sezon 1996/97).

Przed startem obecnych rozgrywek drużynę naszych rywali opuściło dziesięciu zawodników w tym najbardziej znani i ograni w wyższych ligach min. Krzysztof Chrapek, Damian Szczęsny (obaj MRKS Czechowice-Dziedzice). Do Elany Toruń powędrowali: Będzieszak, Chmielewski, Poloczek. Po okresie wypożyczenia do GKS Tychy powrócili: Pląskowski oraz Pryszcz. Ponadto karierę zakończył Juraj Dancik a do niższych lig trafili: Iskrzycki (Kuźnia Ustroń) oraz Propoków (Grodziec).

W miejsce odchodzących zawodników do drużyny naszych rywali trafiło ośmiu nowych w większości młodych. Z Beskidu Skoczów przyszedł Cezary Ferfecki z GKS Radziechowy-Wieprz – Seweryn Pielichowski. Z za miedzy (Podbeskidzie) do Stali dołączył Łukasz Zakrzewski natomiast z rezerw Górnika Zabrze Robert Pieczór. Listę nowych zawodników uzupełniają Jacek Jarnot (Szombierki Bytom) oraz wracający z wypożyczenia lub wypożyczeni: Filip Wiśniewski (powrót z Warty Zawiercie), Fabian Klama (wyp. Zagłębia Sosnowiec) oraz Damian Ziarko (wyp. Odra Opole).

W mocno zmienionym i odmłodzonym składzie przystąpiła bielska Stal do rozgrywek III Ligi i rozpoczęła je z mocnym akcentem. Trzy mecze, trzy wygrane i fotel lidera. Niestety dla naszych sobotnich rywali dwa ostatnie spotkania kończyli bez zdobyczy punktowej ale te spotkanie grali ze ścisłą czołówką.

Obecnie po rozegraniu pięciu kolejek nasi rywale z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują w tabeli siódme miejsce tracąc do naszej drużyny tylko trzy.

Patrząc na bezkompromisową grę obu drużyn w obecnym sezonie, z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć remis. Nasza drużyna w obecnych rozgrywkach w meczach domowych prezentuje się wyśmienicie zaliczając komplet punktów i nie tracąc żadnej bramki. Także rywale nie mają się czego wstydzić w meczach wyjazdowych, gdzie zanotowali sześć punktów w trzech meczach.

Siódme miejsce w tabeli nasi rywale zawdzięczają głównie bardzo dobrej grze defensywnej (3 stracone gole, najlepszy wynik w lidze), natomiast w ofensywie już tak dobrze nie jest. Pięć strzelonych goli w obecnych rozgrywkach to trzeci od końca najgorszy wynik w lidze. Najlepszym strzelcem BKS-u jest zdobywca dwóch goli Marcin Czacki. Z drugiej strony nie ważne ile zdobywasz goli, ważne że jednego więcej od rywali :-)

W sobotnim meczu spotkają się więc, najlepsza defensywa w lidze (BKS Stal) z najlepszą ofensywą (Stal Brzeg).

W poprzednich rozgrywkach obie drużyny kończyły swoje mecze domowymi wygranymi. W Bielsku-Białej wygrali gospodarze 2:1 a w Brzegu nasza Stal pokonała bielszczan 1:0.

W sobotę nasza drużyna zaczyna „PIEKIELNY WRZESIEŃ” w którym zmierzymy się z czołówką ligi! Mecze zapowiadają się na bardzo ciężkie ale się nie poddajemy. W poprzednich spotkaniach pokazaliśmy że w piłkę grać potrafimy i nikogo się nie boimy. W każdym meczu będziemy walczyć i grać o pełną pulę i będziemy chcieli to pokazać już w najbliższą sobotę w meczu z BKS Stal Bielsko-Biała.

III Liga gr. 3, VI kolejka

Stal – BKS Stal Bielsko-Biała