Zapowiedź: Stal - KGHM ZANAM Polkowice

Długi majowy weekend to dla wielu czas odpoczynku i relaksu ale nie dla naszej drużyny, która w nadchodzącym tygodniu rozegra dwa bardzo trudne i ważne mecze. W czwartek w Święto Konstytucji zmierzymy się z KGHM ZANAM Polkowice natomiast w niedziele w derbach Opolszczyzny z Ruchem Zdzieszowice. Oba te mecze rozegramy na własnym stadionie i na oba oczywiście serdecznie zapraszamy.

W czwartek na Stadionie Miejskim w Brzegu nasza drużyna podejmie lidera tabeli drużynę KGHM ZANAM Polkowice, który ma na koncie trzy punkty więcej od „żółto-niebieskich”. Czwartkowe spotkanie będzie meczem o przysłowiowe „6 punktów” a pamiętać także należy, iż w Polkowicach nieznacznie ulegliśmy rywalom 2:3.

Polkowiczanie już od kilku sezonów dobijają się do bram II ligi a najbliżej celu byli w sezonie 2015/2016, kiedy to przegrali baraż z Górnikiem Wałbrzych. W poprzednim sezonie nasi rywale zajęli czwarte miejsce ale z ogromną stratą do GKS 1962 Jastrzębie i plany awansu trzeba było odłożyć na kolejny rok. W obecnych rozgrywkach po dość przeciętnej rundzie jesiennej, wiosną polkowiczanie przyspieszyli wygrywając osiem z dziewięciu meczów i awansując tym samym na pozycję lidera.

Niska pozycja w tabeli po rundzie jesiennej sprawiła, iż w Polkowicach postanowiono poważnie wzmocnić zespół tak aby powalczyć o awans. Do Polkowic przybyli min. najlepszy strzelec IV ligi dolnośląskiej Dominik Radziemski (AKS Strzegom). Po półrocznym pobycie w Chrobrym Głogów, do KGHM ZANAM ponownie na wypożyczenie powrócił, świetnie spisujący się w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 – Michał Bednarski. Ponadto do drużyny dołączyli Maciej Kowalski-Haberek (niższe ligi niemieckie?) oraz Jakub Ostrowski (Świt Skolwin Szczecin) i dwóch juniorów – Kamil Olszewski oraz Kacper Osiadły.

W odwrotnym kierunku czyli z Polkowic do innych zespołów odeszli głównie zawodnicy, którzy na boisku nie spędzali dużo czasu. Wyjątkiem jest Damian Michalski podstawowy obrońca naszych czwartkowych rywali, który powrócił do GKS Bełchatów. Ponadto w Polkowicach nie zagrają Michał Ptak, Ariel Famulski oraz Tomasz Wojciechowski.

Miejsce lidera tabeli, polkowiczanie zawdzięczają głównie bardzo dobrej dyspozycji w obecnej rundzie w której wygrali osiem meczów i jeden przegrali. Obecnie KGHM ZANAM Polkowice ma na koncie 48 punktów i tylko lepszym bilansem meczów wyprzedza Gwarka Tarnowskie Góry (jeden mecz rozegrany mniej).

Patrząc na statystyki można powiedzieć, iż potencjał Polkowic oraz Stali jest bardzo zbliżony. Podobna liczba zwycięstw oraz przegranych zapowiada bardzo ciekawe spotkanie.

W czwartek na Stadionie Miejskim w Brzegu, zmierzą się ze sobą dwie najbardziej ofensywne drużyny w naszej grupie III ligi, więc o to że gole padną, raczej nie powinnyśmy się martwić. Podobnie jak w Stali tak i w Polkowicach trudno wskazać zdecydowanego lidera strzelców co pokazuje, iż każdy z zawodników może „ukłuć”.

Po dwudziesty pięciu meczach liderem tej klasyfikacji w drużynie naszych rywali jest zdobywca ośmiu goli – Maciej Bancewicz.

Za naszą drużyną przemawia natomiast fakt własnego boiska i to że rywale na „wyjazdach” spisują się gorzej niż u siebie. Trzy przegrane, trzy remisy i sześć wygranych takim bilansem legitymują się zawodnicy gości.

W rundzie jesiennej w Polkowicach przegraliśmy 2:3,kończąc mecz w dziewiątkę i z trenerem na ławce (notabene sędzia nie wiedział kogo wyrzucił, bo na trybuny powędrował trener Pikaus natomiast w protokole rozjemca tamtych zawodów wpisał trenera bramkarzy Marka Szymochę). Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3:0 ale w drugiej, mimo gry w osłabieniu odrobiliśmy dwa gole i niewiele brakowało a byśmy tego meczu nie przegrali.

Najważniejszy tydzień – tak w skrócie możemy napisać o dwóch zbliżających się meczach. Co prawda do zdobycia jest jeszcze dwadzieścia siedem punktów i wszystko się może jeszcze zdarzyć to jednak strata punktów w tych meczach bardzo poważnie utrudni nam walkę o awans. Ponadto w czwartek gramy mecz o przysłowiowe „6 punktów” z bezpośrednim rywalem do awansu z którym mamy także gorszy bilans bezpośredni więc wygrana jest jak najbardziej wskazana.

III Liga gr. 3, XXVI kolejka

Stal – KGHM ZANAM Polkowice

03.05.2018 (czwartek), godz. 17:00

Stadion Miejski w Brzegu.