Zapowiedź: Stal - Ruch Zdzieszowice

Jeszcze do końca nie opadły emocje po wygranej z KGHM ZANAM Polkowice a przed nami już kolejny bardzo ciężki mecz, w którym zmierzymy się z Ruchem Zdzieszowice. Oprócz meczu o trzy punkty będzie to także spotkanie derbowe Opolszczyzny więc emocji na pewno nie zabraknie. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 15:00 oczywiście na Stadionie Miejskim w Brzegu.

Ruch Zdzieszowice od początku sezonu lekko zawodzi swoich kibiców, którzy na pewno liczyli na coś więcej niż tylko środek tabeli. Widać to także w działaniach zarządu klubu, który już trzykrotnie zmieniał szkoleniowca „Zdzichów”. Niewesołą sytuację nasi najbliżsi rywale mieli po zakończeniu rundy jesiennej, po której znajdowali się tuż nad strefą spadkową, ale na szczęście wiosną punktują już regularnie i od miejsca spadkowego odskoczyli na 10 punktów, co raczej gwarantuje spokojny byt w III Lidze. Dwunaste miejsce Ruchu w tabeli po dwudziestu sześciu meczach na pewno nie odzwierciedla potencjału tej drużyny, w której gra naprawdę wielu doświadczonych i ogranych w wyższych ligach zawodników, co pokazali choćby w XXV kolejce pokonując w Polkowicach KGHM ZANAM. Na swoim koncie „Zdzichy” zgromadziły jak do tej pory 36 punktów i do siódmej pozycji tracą tylko jedno „oczko”.

W przerwie zimowej w Ruchu Zdzieszowice jak w niemal każdej drużynie doszło do kilku roszad w składzie, odeszło kilku zawodników, którzy grali mniej a do drużyny dołączyło kilku ogranych w wyższych ligach jak i młodych piłkarzy. Na pewno najważniejszym transferem była zmiana na stanowisku trenera, bowiem Andrzeja Polaka zastąpił Łukasz Ganowicz, który pełnił funkcje pierwszego trenera w MKS Kluczbork. Większość zawodników która dołączyła do Ruchu w przerwie zimowej, przybyła do Zdzieszowic z Odry Opole. Należą do nich doświadczony napastnik Dawid Wolny (via MKS Kluczbork) oraz młodzi Michał Sypek, Grzegorz Grabas oraz Kacper Grądowski. Ponadto z GKS Tychy ściągnięto bramkarza – Oskara Kubika.

W drużynie Ruchu w obecnym sezonie nie zobaczymy Wanata, Rudnika oraz Żurawskiego, którzy wypożyczeni zostali do Polonii Głubczyce oraz Zychowicza, Wernera i Kubicza.

Cele obu drużyn w obecnym sezonie są całkowicie odmienne, bowiem Stal wciąż walczy o awans natomiast Ruch teoretycznie awans ma z głowy ale i utrzymanie raczej pewne. Ale mimo to dystans punktowy dzielący obie jedenastki to tylko dwanaście punktów.

Atutem naszej drużyny na pewno będzie własne boisko na którym radzimy sobie zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach ale jak pokazują statystyki gości, dla nich nie ma różnicy czy grają u siebie czy na wyjeździe. Bilans Ruchu w meczach domowych jak i gościnnych jest bowiem identyczny i wynosi pięć wygranych, trzy remisy i pięć przegranych.

O ile defensywy obu drużyn wyglądają niemal identycznie, to już w grze ofensywnej nasza drużyna znacznie przewyższa rywali. Na koncie Stali widnieje bowiem aż 16 więcej goli od niedzielnych rywali. Najlepszymi strzelcami w drużynie „Zdzichów” są Dawid Czapliński oraz Denis Sotor, którzy zdobyli po dziewięć goli co stanowi niemal połowę całej zdobyczy bramkowej rywali.

W jesiennym meczu po najsłabszym meczu w całej rundzie i osłabieni kilkoma zawodnikami przegraliśmy w Zdzieszowicach po golu Czaplińskiego 0:1.

Niedzielny mecz będzie kolejnym ważnym spotkaniem dla naszej drużyny i mimo, iż gramy z drużyną z dolnych rejonów tabeli to jednak znamy potencjał Ruchu i zdajemy sobie sprawę, iż ta niska pozycja nie odzwierciedla potencjału tej drużyny. Statystyki przemawiają za naszą drużyną ale jak wiemy statystyki nie grają a mecz derbowy zawsze powoduje dodatkowe emocje. Wierzymy jednak, że zagramy tak jak z Polkowicami z wolą walki i do końca a w tedy trzy punkty na pewno zostaną w Brzegu! Zapraszamy także wszystkich kibiców, do przyjścia i wsparcia „żółto-niebieskich” w drodze po kolejne punkty.

III Liga, gr. 3 - XVII kolejka

Stal – Ruch Zdzieszowice

06.03.2018 (niedziela), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.