Zapowiedź: Falubaz Zielona Góra - Stal

Już w niedzielę naszą drużynę czeka kolejny mecz w rozgrywkach III Ligi. Tym razem wybieramy się w daleką podróż (237 km) do Zielonej Góry, gdzie zmierzymy się z bardzo dobrze spisującym się wiosną, miejscowym Falubazem. Mecz ten odbędzie się na stadionie przy ul. Sulechowskiej 37 w Zielonej Górze a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 15:00.

Falubaz Zielona Góra to podobnie jak nasza drużyna beniaminek trzecioligowych rozgrywek. Po rundzie jesiennej z dorobkiem 20 punków, zajmował w tabeli 13 pozycję. Obecnie ma na koncie 30 punktów i zajmuje 12 miejsce w tabeli i w zawiązku z niepewną sytuacją śląskich drużyn w II Lidze wciąż musi bacznie oglądać się za siebie.

Sytuacja naszej drużyny jest trochę lepsza a 39 punktów daje nam więcej spokoju w walce o utrzymanie.

W meczach domowych Falubaz rzadko przegrywa (2) ale za to dużo remisuje (5). W jedenastu domowych meczach nas rywale zanotowali także cztery wygrane. Stal natomiast w meczach wyjazdowych spisuje się dość dobrze o czym świadczy 20 punktów zdobytych w gościach.

Wyniki jakie osiągają zawodnicy z Zielonej Góry pokazują że gra się z nimi bardzo ciężko. Zdarzały się wysokie przegrane (Rekord B-B 0:4 czy Ruch Zdzieszowice 0:3) ale zazwyczaj wyniki osiągane przez naszych rywali były na „styku”.

O tym, iż będzie to trudy mecz dla naszej drużyny świadczy bardzo dobra postawa Falubazu w rundzie wiosennej w której zdobyli już 10 punktów w pięciu meczach. W tabeli wiosny, nasi niedzielni rywale plasują się na drugim miejscu, wyprzedzając Stal lepszym bilansem goli.

Tabela rundy wiosennej (90minut.pl).

W 22 kolejkach zawodnicy Falubazu zdobyli 29 goli, co jest dwunastym wynikiem spośród wszystkich drużyn. Najlepszym strzelcem zespołu jest zdobywca pięciu goli – Michał Chyrek. Ogólnie na listę strzelców dla naszych rywali wpisało się aż piętnastu zawodników!

W przerwie zimowej w Falubazie było bardzo spokojnie, doszło tylko dwóch zawodników. Jednym z nich jest pomocnik Martins Ekwueme, dobrze nam znany z występów w LZS Piotrówka z którą graliśmy w sezonie 2014/2015. Drugim nowym zawodnikiem jaki dołączył do naszych rywali w zimie jest także pomocnik, Maciej Rybak, który przeszedł do Faubazu z Chrobrego Głogów. Z informacji jakich udało nam się znaleźć wiemy o dwóch zawodnikach, którzy na zasadzie wypożyczenia trafili do innych klubów. Są to Kacper Lewicki (Budowlani Lubsko) oraz Damian Pawłowski (Port 2000 Mostki).

W jesiennym meczu nasza drużyna wygrała u siebie z Falubazem 2:0. Gole w tamtym meczu zdobyli Żegleń i Jaworski a zwycięstwo w nim dało nam fotel lidera.

Stal - Falubaz Zielona Góra

W niedzielę czeka nas kolejny trudny mecz w tej rundzie. Falubaz to już całkowicie inna drużyna niż w rundzie jesiennej co nie znaczy że nie do pokonania. Nasza gra wygląda coraz lepiej, widać że wraz z kolejnymi meczami zawodnicy coraz lepiej realizują założenia trenera. Dobrze wyglądamy w grze defensywnej (nie licząc meczu z Piastem Żmigród) a nad skutecznością pod bramką rywali ciężko pracujemy na treningach. Jeśli i ten element „zaskoczy” to o punkty w Zielonej Górze powinno być zdecydowanie łatwiej.

III Liga, gr. 3

Falubaz Zielona Góra - Stal

23.04.2017 (niedziela), godz. 15:00

Zielona Góra ul. Sulechowska.

Zapraszamy serdecznie.